KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6878111
*
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 19:46:04
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12
*
Birger Forsberg
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12



